Brzy to začne a Řecko vyrukuje se svou modrobílou – na své vlajce, na bílých domech s modrými okenicemi, na modrých židlích u modrého moře pod bílými mraky líně se vlekoucími po modré obloze. Ale v zimě, to je trochu jiné frappé.
Na Peloponésu se zdálo vše v normálu, až na to, že bylo zavřeno. Ale tihle v klidu čekali na příští létoPak zapršelo a moře na západě Peloponésu najednou vůbec nebylo modréV lednu na jihu Kréty u Ierapetry zvolilo moře jinou barevnou variantuPřekvapivě se nejedná o výsledek vichřice a ztroskotání. Majiteli lodě Dimitrios došly peníze, loď odstavil, ta chtěla svobodu, utrhla se z kotvy a nedaleko přístavu Gythio pak vytvořila lidem hezké pozadí pro selfíčkaKdyž se do toho vítr dá, dokáže to v zimě okolo Samarie pěkně roztočit (Paleochora na jihu Kréty)
Ještě se najdou staré stavby nezanesené na listině UNESCO a tedy volně přístupné k dennímu i nočnímu obdivování (rodové věže na Peloponésu v kraji Mani)
Na Krétě si v zimě po horách v teple a suchu moc nepochodíte. Ale bez průtrží a dešťů byste na jaře neviděli ani stébýlko zelené travičky (Kréta, pohled od pevnosti Frangokastrello)
Most nedaleko kláštera Preveli na Krétě zůstává stejný celoročně, jen kytky mezi jeho kameny v létě uschnouKréta v únoru, nahoře se prý najdou dokonalé terény pro skialpy, ale není nikdo, kdo by u nich postavil ubytování. Naštěstí...Některé věci žádná EU ani globalizace nezmění, např. používání dopravních značek jako terčeŘecké zimní specifikum - azurové moře a sníhKdo nemá na to, aby olivy setřepával, pokryje sad plastovými, vkusně zbarvenými sítěmi a čeká, až olivy spadajíPadat budou do měkkéhoPomeranče taky padají. Lodní doprava z Kréty je tak drahá, že krétské pomeranče nemohou pevninským konkurovat (březen)A pak je konečně jaro. Divoké chryzantémy ale do příjezdu turistů odkvetou, uschnou a jsou posekány. Turisté si užijí jen tu modrobílou