Tři Na Vodě – v neděli poprvé

26. 6. 2016 – Velká Británie, Evropa
Petr Horký
Petr Horký

Na Vodě se budou setkávat tři. Miroslav Bárta, egyptolog a archeolog, Martin Kovář, historik moderních dějin a Petr Horký, režisér, cestovatel a polárník. Nebudou poučovat, ani nabízet „nejlepší“ řešení či názory. Budou diskutovat a hledat cestu na základě toho, co ví a zažili.

Dnes půjde o Brexit. Na ten a na Evropskou Unii už je „odborník” kdekdo. Upřímně řečeno, co se ale doopravdy bude dít, to teď neví ani ti nejzavilejší bojovníci pro či proti Unii. Je třeba tedy nechat budoucnost, ať si ji realita, politika a její protagonisté napíší sami svými činy a nebo svou nečinností. Nabízí se podívat se do minulosti, zda se podobné situace už někdy staly a co se pak dělo. Byl to šrumec anebo nakonec veskrze o nic nešlo? Budoucnost je totiž na vodě. Kdo tvrdí, že ví, co bude, kecá.

Britský odchod z Evropské unie je zásadním předělem. Po mnoha letech sjednocování zaznělo první NE. Možná čas ukáže, že se jedná o předěl srovnatelný s pádem Berlínské zdi. Ale třeba už čas v minulosti něco naznačil.

V neděli 26.6. od 18 hodin začne živé vysílání na této stránce. Video pak zůstane uložené na webu a kdokoli si je kdykoli může pustit.

V rámci Hausbótu webu cestovatelů tedy startujeme něco jako podrubriku - říkejme tomu třeba „debatní kroužek tří” Na vodě.

Vím, že mne za to naše šéfredaktorka Jana Patková zabije, protože když jsem před týdnem anoncoval novou rubriku profilových rozhovorů, měl bych začít profilovým rozhovorem. Ale uznejte, když se teď toho tolik děje a když jsme našli čas, přece jsem to nemohl nechat uplavat, no ne?

Ale dost planých řečí: kdo máte dotaz, pište na fcb Webu cestovatelů, anebo rovnou živě během přenosu. A držte nám palce ať se neutopíme, protože to bude naše úplně první vysílání!

Miroslav Bárta a Petr Horký na vrcholu pyramidy při natáčení na vykopávkách v Egyptě. 
Foto: Martin Frouz
Miroslav Bárta a Petr Horký na vrcholu pyramidy při natáčení na vykopávkách v Egyptě. Foto: Martin Frouz
Poděl se o svůj názor

Související články