Mart Eslem

vlastním jménem Martin Šlambor, se narodil 24. ledna 1974 v Ústí nad Labem. Povoláním podnikatel, duší cestovatel. V první polovině osmdesátých let dvacátého století vyrůstal v Severní Itálii ve městě Udine, kde navštěvoval klášterní školu. Studoval i na ústecké UJEP obor matematika-tělesná výchova a management na VŠEM taktéž v Ústí nad Labem. Od patnácti let se živil jako tlumočník, překladatel a průvodce cestovního ruchu. Nyní žije v Ústí nad Labem se svou přítelkyní Lenkou. Společně vychovávají tři dcery Dominiku, Madalenu a Medeu Miu.
V roce 2001 vydal knihu „Již zbývá jen Antarktida“. Druhá kniha, z roku 2009, „Dobrodružství jachty Bona Terra“, už pojednává o autorově druhé cestě na bílý kontinent.
Zážitky z cest prezentuje ve svých filmech. Pořádá přednášky, promítání, talk-show, publikuje reportáže a články z cest. Úzce spolupracuje s Českým rozhlasem Sever v jeho rodném městě, kde v minulosti působil i jako zprávař. Hovoří italsky, anglicky, španělsky, rusky a se zájmem proniká do tajů arabštiny.
www.marteslem.cz
Mart Eslem

Články: