Velikonoční tipy z letiště

16. 3. 2017
Jana Patková
Jana Patková

Kam o Velikonocích pohodlně doletíte z pražského letiště? A kde můžete ochutnat velikonoční holubičky? Přečtěte si několik tipů na nepříliš obvyklá místa, kde se dají strávit svátky jara.

Verona: Velikonoční romantika ve městě Romea a Julie

Město je známé především díky nejslavnějším milencům – Romeovi a Julii. Právě do Verony umístil William Shakespeare děj své tragédie o lásce příslušníků dvou znepřátelených rodů. Ač ve Veroně nikdy skutečně nežili, můžete zde navštívit Juliin dům a prohlédnout si balkon, ze kterého by byla bývala mohla shlížet na svého milovaného Romea.

Ve městě můžete navštívit také celou řadu kostelů a katedrál, nejznámější z nich je Duomo S. Maria Matricolare s Tizianovým Nanebevzetím. Během Velikonoc zde můžete ochutnat typické italské velikonoční holubičky – koláčky z kynutého těsta ve tvaru holubic.

Verona je novou destinací v nabídce Českých aerolinií, do které začnou letadla společnosti létat letos 29. března.

Eindhoven (foto Shutterstock)
Eindhoven (foto Shutterstock)

Eindhoven: Na kole městem technologií

Tulipány, sýry, dřeváky, větrné mlýny a jízdní kola se vybaví každému, když uslyší o Nizozemsku. Eindhoven v tomto ohledu splní vaše očekávání. Velikonoce jsou letos až v půlce dubna, kdy je počasí na kola přímo ideální.

Že je Eindhoven městem technologií a inovací poznáte i na cyklovyjížďce. Třeba přes Hovenring – unikátní kruhový objezd pro kola zavěšený 70 metrů nad silniční křižovatkou. Nebo se projeďte po inovativní cyklostezce Van Gogh-Roosegaarde. Stezka navržená Daanem Roosegaardem měří 600 metrů a vede místy, kde v letech 1883–1885 bydlel Vincent van Gogh. Ale to, co ji činí tak unikátní, je něco jiného – cyklostezka je vydlážděná tisícovkami kamínků, které v noci svítí.

Opravdovou eindhovenskou atmosféru pak můžete nasát na proslulé ulici De Bergen. Třeba zrovna tady si můžete vychutnat jednu z holandských tradic – velikonoční brunch. Všechny restaurace jsou na něj připraveny a servírují speciální velikonoční menu.

Do Eindhovenu se můžete vydat z Letiště Václava Havla Praha s leteckou společností Transavia, a to přímým letem 8x týdně a od 7. dubna 9x týdně.

Lyon (foto Shutterstock)
Lyon (foto Shutterstock)

Lyon: Město michelinských restaurací

Lyonu je označován za kulinářskou metropoli Francie – celkem dvacet restaurací se honosí jednou až třemi michelinskými hvězdičkami. Pokud cestujete s dětmi, rozhodně na velikonoční neděli navštivte některý z početných lyonských parků a zúčastněte se zde jedné krásné francouzské tradice – hledání velikonočních vajíček.

Do Lyonu se vypravíte z Letiště Václava Havla Praha s leteckou společností HOP! 7x týdně.

Bejrút, Holubí skály (foto Shutterstock)
Bejrút, Holubí skály (foto Shutterstock)

Bejrút: Exotika v „Paříži Blízkého východu“

Díky zeměpisné poloze je Bejrútu teplé počasí během Velikonoc téměř zaručené. Až vás přestanou bavit procházky po sluncem rozpálených ulicích, můžete se vydat na legendární promenádu Corniche a po ní k nejznámější bejrútské přírodní památce – Holubím skalám. Dvě skály vyčnívající nedaleko břehu moře jsou krásné nejen při romantickém západu slunce. V dubnu už bývají teploty vzduchu i vody ve východní části Středozemního moře dost vysoké i na koupání.

Pokud chcete Bejrút navštívit o Velikonocích, tak můžete využít spojení s Českými aeroliniemi, a to ve čtvrtek 13. dubna večer a zpět pak v úterý 18. dubna brzy ráno. V hlavní letní sezóně (od konce května 2017) budou České aerolinie linku do Bejrútu z Letiště Václava Havla Praha provozovat až 5× týdně.

Pisa (foto Shutterstock)
Pisa (foto Shutterstock)

Pisa: Velikonoční pizza pod šikmou věží

Hluboká křesťanská tradice na vás dýchne i zde. Hned vedle Šikmé věže najdete pětilodní románskou baziliku Dóm Panny Marie Nanebevzaté. Velikonoce v Itálii začínají už ve čtvrtek, kdy všechny kostely vítají návštěvníky s oltáři vyzdobenými květinami. Během víkendu pak prochází centrem většiny italských měst procesí v historických kostýmech se soškami Panny Marie a Ježíše. Velikonoční pondělí pak Italové tráví s rodinou, zpravidla v parku či někde v přírodě na pikniku, k němuž mají sezónní zeleninu, sýry a další potraviny. A samozřejmě nesmí chybět víno.

Do Pisy se na Velikonoce dostanete z Letiště Václava Havla Praha již ve čtvrtek 13. dubna odpoledne s Českými aeroliniemi, kdy společnost zahajuje sezónní provoz na této lince. Nazpět pak můžete letět v úterý 18. dubna večer.

Poděl se o svůj názor

Související články