Peruánské hory

6. 9. 2017 – Peru, Amerika
Karel Štěpánek
Karel Štěpánek

Peru svým návštěvníkům nabízí vše, na co si vzpomenou. Jsou tu vysoká pohoří, oceán, poušť i Amazonský prales, ale i bohatá kultura, milí lidé a chutné jídlo. Proto se tato země stala naší vůbec nejoblíbenější destinací v Latinské Americe.

Měli jsme trochu obavy z Macchu Pichu. Ukázalo se však, že i přes všechny ty davy turistů, za návštěvu určitě stojí. Většina lidí utrácí za nejvýznamnější památku Peru mnohem více peněz, než je zdrávo. Nejlepší radou je odmítnout všechny nabídky společností a vydat se z Cuzca na vlastní pěst. Přes několik vesnic dojedete místní dopravou na dosah Macchu Pichu velmi levně a pak už stačí jen absolvovat asi 3 hodinovou túru po kolejích do Agua Caliente, kam jezdí předražený vlak. Koupili jsme si vstupenky, přespali ve stanu a další den pokračovali opět pěšky do kopce až ke slavnému Macchu Pichu.

Davům turistů můžete utéct také tím, že vystoupáte na vedlejší horu Macchu Pichu montaña. Zatímco se budou skupinky Japonců a dalších návštěvníků různých zemí proplétat mezi ruinami starého města, vy si v klidu vychutnáte úžasný pohled shora a pořídíte téměř letecké snímky. Prastará vesnice má i přes svou vysokou návštěvnost doslova magickou atmosféru, což poznáte až na místě.

Z Cuzca se také určitě vydejte do Duhových hor – Rainbow Mountains. Za jediný den absolvujte trek do 5 tisíc metrů a při pohledu na duhové hory se budete cítit jako v pohádce. Nejlepší místo na treky jsme však našli v okolí města Huaráz více na severu Peru. Zde najdete i nejvyšší horu peru Huascarán a stezky ve stejnojmenném národním parku vás ohromí. Uvidíte neuvěřitelně modrá horská plesa, vodopády i ledovce! V Huarázu zase můžete ochutnat místní pochoutku, kterou je grilované morče.

Poděl se o svůj názor

Související články