XIV. mezinárodní filmový festival VODA MOŘE OCEÁNY

14. 09. 2017—Hluboká nad Vltavou, České Budějovice

Druhý festivalový den. Vstup na program festivalu je zdarma.
Kavárna Lanna – České Budějovice
16:30 – 17:30 Vernisáž fotografií z knihy „Příběhy mořeplavců“
Kino Panorama – Hluboká nad Vltavou
09:00 – 10:30 Plavba životem / Tomáš Kůdela / ČR / 41″
Mýtická monstra hlubin oceánů (The Definitive Guides: Extreme Sea Monsters) / Mark Bridge / Velká Británie / 44″

10:30 – 12:00 Přednáška pro školy: Jindřich Böhm – „Waorani – mizející svět amazonských domorodců“
Jinjang – Maledivy / Vlastimil Urban / ČR / 35″

12:00 – 13:00 Apokalypsa korálů (The Pale Horse – Coral Apocalypse) / Claudia Schmitt / Německo / 9″
Lodě a doprava na Filipínách (Tough Boats Philippines) / Katy Tooth / Velká Británie / 49″

13:00 – 14:00 Lodě a doprava na Velkých jezerech v USA (Tough Boats Great Lakes USA) / Katy Tooth / Velká Británie / 49″

14:00 – 15:00 Zoubky – záchrana žraloků na Bali (Little Teeth – Saving Sharks on Bali) / Claudia Schmitt / Německo / 7″
Přežijí lední medvědi? (Evolution Of the Polar Bear) / Rémy Marion & Charlène Gravel / Francie / 52″

15:00 – 16:00 Tajemná Brazílie – Divoký Pantanal 1 (SECRET BRAZIL – WILD PANTANAL 1) / Lygia Barbosa, Lawrence Wahba / Brazílie-USA / 52″

16:00 – 17:00 Tajemná Brazílie – Divoký Pantanal 2 (SECRET BRAZIL – WILD PANTANAL 2) / Lygia Barbosa, Lawrence Wahba / Brazílie-USA / 52″

17:00 – 18:00 Přednáška pro veřejnost: Daniel Hagen – Holandsko na lodi

18:00 – 19:00 Přednáška pro veřejnost: Václav Cílek – „Krajina a voda“

19:00 – 20:00 Žijeme pod vodou (We live underwater) / Claudia Schmitt / Německo / 7″
Cesta aneb Matka oceán (THE JOURNEY – Mother Ocean) / Jan Kounen, Anne Paris / Francie / 52″

20:00 – 21:30 Kosatky (Blackfish) / Gabriela Cowperthwaite / USA / 83″

ZOO Ohrada – Hluboká nad Vltavou
09:00 – 10:00 Poslední ruský parník Dostojevskij (THE LAST RUSSIAN STEAMSHIP «DOSTOEVSKY») / Ivan Magdesyan / Rusko / 23″
Freediving v Mexiku / Vlastimil Urban / ČR / 6″
Nebezpečný odpad na cestě! (HAZARDOUS WASTE ON TOUR!) / Ruža Helać / Srbsko / 25″

10:00 – 11:30 Kosatky (Blackfish) / Gabriela Cowperthwaite / USA / 83″

11:30 – 12:30 Metamorfóza (Metamorphosis) / Adrian Arce / Mexiko / 15″
Metropole na mořském dně (Underwater Metropolis) / Dragan Milutinovic / Srbsko / 26″
Útěk do minulosti (Sprint to the past) / Selkin Fedor / Rusko / 15″

12:30 – 13:30 10 000 Mil od Hříměždic / Vlastimil Urban / ČR / 12″
Kanárské ostrovy – svět ohnivých hor 1 (The Canary Islands 1) / Michael Schlamberger / Rakousko / 45″

13:30 – 15:00 Běsnící moře (Fury of the Sea) / Nicolas Cennac & Jérôme Mignard / Francie / 88″

15:00 – 16:00 Kanárské ostrovy – svět ohnivých hor 2 (The Canary Islands 2) / Michael Schlamberger / Rakousko / 45″
MALEDIVY 2017 volné potápění a unikátní zážitek se žraloky / Světlana Jägerová / ČR / 8″
Rybí příběh / Hana Šťastná / ČR / 10″

Zámeček ZOO Ohrada
17:00 Výstava zakládací listiny a pamětních knih muzea – vernisáž výstavy

17:30 Plavali plavci – komentovaná projekce fotografií na téma historie vorařství v Čechách, přednáší Václav Kinský