Ošidné linie

17. 12. 2017 – Polsko, Evropa
Max Leitner
Max Leitner

Německý fotograf Max Leitner se na hrátky s perspektivou zaměřil v sérii širokoúhlých fotografií kombinujících architekturu Varšavy a městský běžecký sport free running. Získal tak úžasné snímky, které vypadají jako z planety bez gravitace.

Varšava je známá svou rozmanitou architekturou odrážející dlouhou a pestrou historii města. Sérii fotografií nazvanou Misleading lines (ošidné linie) nafotil Max pro značku Nikon, aby vytvořil obraz moderní metropole – od interiérů ikonického Muzea historie polských židů a Katyňského muzea až po exteriéry staveb, mostů a nově renovovaného metra tohoto životem bujícího města.

„Obklopují nás zajímavé linie a já jsem byl vždy poháněn potenciálem fotografie toto prostředí detailně zkoumat a interpretovat. Využitím linií současné architektury jako vodítka, někdy ošidného, mi pozorovatel umožňuje přetransformovat běžné věci v nové vizuální představy. Abstrakcí a manipulací s těmito liniemi prostřednictvím kompozice můžete zpochybnit vnímání prostoru pozorovatelem. Vydali jsme se do Varšavy, abychom zjistili, jak daleko můžeme posunout tyto limity, a současně vystihli působivou současnou architekturu města,“ dodává fotograf.

Max pořídil sérii snímků s využitím nové vlajkové lodě digitálních jednookých zrcadlovek Nikon formátu FX, přístroje D850. Krátké ohniskové vzdálenosti a velká hloubka ostrosti širokoúhlých objektivů NIKKOR umožnily Maxovi fotografovat varšavské malé interiéry a masivní budovy za současného ostrého zobrazení v rámci celého obrazového pole. Tyto objektivy jsou ideální pro snímky architektury, kde výrazně zdůrazňují perspektivu a vodící linie pro získání působivých snímků budov.

Poděl se o svůj názor

Související články